Δευτέρα, 21 Ιουνίου 2010

ΚΑΒΑΛΑ ΘΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Με επιτυχία έκλεισε η κολυμβητική χρονιά για την προαγωνιστική ομάδα του συλλόγου μας, το σαββατοκύριακο στην Καβάλα στο θερινό πρωτάθλημα προαγωνιστικών κατηγοριών

Δείτε τα αποτελέσματα Σάββατο πρωί Σάββατο απόγευμα Κυριακή πρωί

Καλό καλοκαίρι στους μικρούς πρωταθλητές και ραντεβού τον Σεπτέμβριο με ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες

Παρασκευή, 18 Ιουνίου 2010

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΗ




Γεμάτα χαρά και όρεξη για παιχνίδι συνεχίζουν για 2η εβδομάδα την επαφή τους με το νερό τα μικρά δελφίνια του συλλόγου μας, καθώς οι προπονητές με τη σειρά τους, τους αποκαλύπτουν τα μυστικά που θα τους κάνουν αυριανούς πρωταθλητές।

Κυριακή, 6 Ιουνίου 2010

Varna 2010 - Balkan Junior: Papadopouloy Argiri 200m breastroke

BALKAN JUNIOR CHAMPIONSHIP VARNA 2010

ΚΑΤΕΠΛΗΞΑΝ άλλη μία φορά με τις επιδόσεις τους, οι δύο αθλήτριες του συλλόγου μας Μπαξεβάνη Κλειώ και Παπαδοπούλου Αργυρή, συμμετέχοντας στους Βαλκανικούς αγώνες εφήβων νεανίδων που πραγματοποιήθηκαν στην VARNA της Βουλγαρίας, επιστρέφουν με δύο χρυσά μετάλλια η κάθε μία στα χέρια। Συγκεκριμένα η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Αργυρή κέρδισε χρυσό μετάλλιο στα 50 μ πρόσθιο με χρόνο 33,55 και στα 200 μ πρόσθιο με χρόνο 2,39,89 επίσης και ένα αργυρό μετάλλιο στα 100 πρόσθιο με χρόνο 1,13,79 Η ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ Κλειώ κέρδισε χρυσό μετάλλιο στα 100 ύπτιο με χρόνο 1,05,62 και χρυσό μετάλλιο στα 200 ύπτιο με χρόνο 2,19,24
Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας και στον προπονητή Χάρη Ταχταλή, που στην 30στή επέτειο λειτουργίας του συλλόγου, μας χάρισαν τόσο μεγάλες επιτυχίες।
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ......ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.

Παρασκευή, 4 Ιουνίου 2010

ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ

Ξεκινούν την Δευτέρα 7/6/2010 τα τμήματα εκμάθησης του Κ.Ο.Δράμας ,τα οποία πλαισιώνουν παιδιά 5ετών και άνω. Οι προπονητές και η διοίκηση του ΚΟΔ εύχονται καλή κολυμβητική χρονιά στους μικρούς κολυμβητές και ευχαριστούν τους γονείς για την εμπιστοσύνη τους προς τον σύλλογο.।

Πέμπτη, 3 Ιουνίου 2010

BAΝJA LUKA OPEN 2010




Σημαντικές επιτυχίες σημείωσαν οι αθλητές της προαγωνιστικής ομάδας του ΚΟΔ που συμμετείχαν στο διεθνές ΜEETING στην πόλη BANJA LUKA της ΒΟΣΝΙΑΣ ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗΣ όπου συμμετείχαν 16 χώρες με 48 ομάδες και 530 αθλητές Η αποστολή συμμετείχε με 15 αθλητές και με προπονητές τον κ ΝΕΔΗ Σάκη τον κ ΑΒΡΑΜΙΔΗ Σταυρο και τον κο ΤΟΚΜΑΚΙΔΗ Κωνστ/νο Στην κατηγορία 11 ετών η ΙΣΜΥΡΛΗ Αναστασία κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στα 100 Μ πρόσθιο και 200 Μ ύπτιο ,ένα ασημένιο στα 200 Μ μικτή ατομική και ένα χάλκινο στα 50 Μ πεταλούδα Ο ΜΠΟΣΚΟΣ Αγγελος κατέκτησε στην κατηγορία του ένα χάλκινο στα 400 Μ μικτή ατομική και συμμετοχή στον τελικό Επίσης η ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ Αθανασία κέρδισε την συμμετοχή της στον τελικό στα 200 Μ πεταλούδα Το ΔΣ του Κ.Ο ΔΡΑΜΑΣ θέλει να ευχαριστήσει την προπονήτρια του ομίλου κ ΒΕΣΝΑ Βουλίν για την βοήθεια που πρόσφερε στο ταξίδι της αποστολής στην ΒΟΣΝΙΑ ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ

Η έδρα του Κ.Ο. Δράμας

Η έδρα του Κ.Ο. Δράμας
Δημοτικό Κολυμβητήριο Δράμας - 25 μ.